26
sty

0

Wyjazd studyjny BioGoLocal do Norwegii

Innlandet fylkeskommune – powiat inwestujący w biogospodarkę obiegu zamkniętego. Kongsvinger kommune – gmina reklamująca się jako “zielone serce Norwegii”. Våler kommune oraz Circular Soloer “Sirkulær Solør”. Elverum kommune – stolica norweskiego leśnictwa. Ringsaker kommune i Norweski Klaster Przemysłu Drzewnego. Hurdal kommune wraz z ekologiczną wioską.

Wszystkie te istotne dla norweskiej biogospodarki podmioty i struktury terytorialne odwiedzili przedstawiciele administracji i biznesu z powiatów starachowickiego i sandomierskiego. To był bardzo owocny i pouczający czas dla polskiej grupy.

Wkrótce wszystkie obserwacje i wypracowane koncepcje pojawią się w raporcie – mapie drogowej „Wdrażanie biogospodarki obiegu zamkniętego na poziomie lokalnym”. Publikacja już wiosną 2024 r.

Projekt „BioGoLocal – wdrażanie biogospodarki obiegu zamkniętego na poziomie lokalnym” jest realizowany wspólnie przez Ressurs & Miljø AS z Oslo oraz Fundacja Edukacji i Dialogu Społecznego PRO CIVIS z Kielc. Projekt finansowany jest środkami Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (konkurs: „Inicjatywy Dwustronne pomiędzy Polską a Norwegią w obszarze zielonej transformacji”).