02
paź

0

Targi Kielce Hackathon – międzynarodowe zawody w biogospodarczej innowacyjności

Targi Kielce Hackathon, czyli międzynarodowe zawody w biogospodarczej innowacyjności wiosną 2024 w Kielcach!

Pierwszy Świętokrzyski Biogospodarczy Hackathon „BioBoosters” odbędzie się w kwietniu 2024 w Targach Kielce. Jego celem będzie opracowanie oraz wdrożenie bardziej ekonomicznego i ekologicznego rozwiązania dla powierzchni hal wystawienniczych kieleckiego ośrodka. Finał wydarzenia, który zaplanowano 10-11 kwietnia 2024 r., towarzyszyć będzie Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Umowę o organizacji wydarzenia, które pozwoli Targom Kielce zrobić kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii, podpisali prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń i prezes Fundacji Edukacji i Dialogu Społecznego „PRO CIVIS” Tadeusz Pęczek. Międzynarodowe hackathony biogospodarcze „BioBoosters” to zawody w innowacyjności nakierowane na znalezienie rozwiązań dla wyzwań o charakterze gospodarczym lub technologicznym, które wspomagają zieloną transformację działalności gospodarczej dużych i uznanych przedsiębiorstw.

– Targi Kielce to firma odpowiedzialna społecznie i troszcząca się o środowisko. Właśnie dla tych idei postanowiliśmy opracować i wdrożyć nowe rozwiązania produktowe realizujące zasady biogospodarki cyrkularnej. Tym samym ograniczymy wpływ prowadzonej przez Spółkę działalności gospodarczej na środowisko naturalne. Naszą ambicją jest być wśród tych europejskich ośrodków targowych, które potrafią aktywnie i skutecznie włączyć się w nurt zielonej transformacji gospodarczej mówił o idei stworzenia Targi Kielce Hackathon prezes Mochoń.

– Mam nadzieję, że nasze fundacyjne projekty w zakresie biogospodarki i gospodarki obiegu zamkniętego, zarówno te o charakterze innowacyjno-przedsiębiorczym, jak i te badawczo-rozwojowe, stanowią wartość dodaną na drodze zielonej transformacji dodawał prezes fundacji Tadeusz Pęczek. Podmioty, które zgłoszą się do udziału w wydarzeniu pracować będą nad pomysłami pozwalającymi zastąpić dotychczas stosowane wykładziny dywanowe i wdrożyć bardziej ekonomiczne i przyjazne środowisku rozwiązania.

Targi Kielce Hackathon poprzedzi webinar zaplanowany na 1 lutego 2024 roku, w trakcie którego w sposób bardziej szczegółowy przedstawione zostanie samo wyzwanie technologiczne. Do udziału w hackathonie zaproszeni są wszyscy polscy innowatorzy, w tym przedsiębiorcy, podmioty naukowo – badawcze, zespoły akademickie i studenckie oraz osoby fizyczne. Celem Organizatorów wydarzenia jest także dotarcie do jak największej liczby podmiotów zainteresowanych wydarzeniem z całego Regionu Morza Bałtyckiego (państwa skandynawskie, państwa bałtyckie oraz Niemcy). Udział w hackathonie to szansa na nawiązanie nowych relacji biznesowych i networkingowych. Zwycięzcy hackathonu otrzymają perspektywę współpracy rozwojowej i produktowej z kieleckim ośrodkiem wystawienniczym.

Targi Kielce Hackathon zostanie zrealizowany w ramach projektu „BioBoosters – boosting the circular transition” ( https://interreg-baltic.eu/project/bioboosters/ ) przez międzynarodowe konsorcjum renomowanych uczelni wyższych, hubów innowacyjności oraz podmiotów społecznych i gospodarczych. Polskim reprezentantem w projekcie jest Fundacja PRO CIVIS, organizator Targi Kielce Hackathon. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału. Szczegółowe informacje już wkrótce na stronach www.procivis.org.pl oraz www.targikielce.pl.